Wszczęcie egzekucji przez komornika sądowego

I przyszedł ten moment. Dłużnik dowiaduje się o egzekucji. A w zależności w jaki sposób się o tym dowiedzieliśmy, możemy zaplanować ważne działania w egzekucji.

Po pierwsze, jeżeli dłużnik nie otrzymał dokumentu o nazwie „Wszczęcie Egzekucji”, musi postarać się jak najszybciej go otrzymać. W nim zawarta jest najważniejsza wiedza dzięki której można dowiedzieć się kto jest wierzycielem. Większość dłużników dowiaduje się bowiem przypadkiem o prowadzonej egzekucji, między innymi od pracodawcy czy w momencie zabrania środków z konta.

Co można zrobić w takiej sytuacji?

Po pierwsze, jeżeli dłużnik jest zaskoczony decyzją o egzekucji komorniczej i nie otrzyma wyżej wymienionego pisma, może zaskarżyć te czynności, by uzyskać więcej czasu na planowanie kolejnych działań. Dłużnik, który nie odebrał dokumentu ma właśnie taką szansę.

Komornik chce działać szybko i skutecznie. Jak najszybciej pozbyć majątku dłużnika, by móc spłacić wierzyciela i zrobić to, co mu zlecono. Oczywiście sprawa ta jest dla komornika szybka, o ile mówimy o szybkiej i taniej sprzedaży. Komornik znajdzie kupców na majątek dłużnika w dużo niszczej cenie znacznie szybciej, niż jeżeli będzie to cena rynkowa. W tej sytuacji musiałby dłużej poczekać, a końcu sam musi opłacić koszty biura czy innych swoich zobowiązań. Dlatego chce jak najszybciej zakończyć dany proces.

Każda egzekucja prowadzona jest przez komornika. Jednak objęta jest nadzorem Sądu Rejonowego. Po otrzymaniu wszczęcia egzekucji, warto ustalić u komornika numer sygnatury Sądowej aktu nadzoru nad egzekucją. Po prostu do niego zadzwonić i zapytać o tę sygnaturę. Jeżeli się nie zgodzi to dłużnik może zawnioskować o to na piśmie. Jeżeli znów nie uzyska odpowiedzi to może z tym iść do Sądu. Tam w sekretariacie można ustalić taki numer.

Podział opracowania przedstawia kolejność działań w egzekucji.

Najpierw otrzymujemy lub pozyskujemy „Wszczęcie Egzekucji” – stosujemy środki odwoławcze, a następnie planujemy działania w zależności od interesu jaki chcemy osiągnąć. Z reguły interesem Klienta jest „rozwleczenie” egzekucji w czasie, po to, aby spokojnie zaplanować czynności, ułożyć się z wierzycielem, spłacić w ratach lub w ostateczności –prowadzić egzekucję 5 lat po to, aby sprzedać majątek za cenę rynkową i spłacić wierzycieli. Zaznaczę też kolejny raz, że opracowanie mniejsze jest wynikiem rzetelnej pracy z dłużnikami i przedstawia realną wiedzę, realne przykłady, których doświadczyli Klienci, oznacza również przygody autora doświadczone i testowane na własnej osobie.

Zostań partnerem