Upadłośc konsumencka Elbląg

Upadłość Konsumencka w Elblągu to rozwiązanie dla osób, które nie są w stanie regularnie regulować zobowiązanych płatności w postaci pożyczek, rat czy zaciągniętych kredytów. Upadłość konsumencka daje możliwość pozbycia się nawet 100% długów.

Na czym polega upadłość konsumencka w Elblągu?

To postępowanie sądowe, którego głównym celem jest umorzenie części, a w najlepszym przypadku całości wszystkich zobowiązań i długów. Wniosek o upadłość można zgłosić w momencie, kiedy wierzytelności nie są spłacane co najmniej przez 3 miesiące. W takiej sytuacji pojawia się furtka, którą jest wszczęcie procesu upadłościowego, czyli jak pisaliśmy wykluczenia wszystkich długów i wyczyszczenia karty danej osoby. Umożliwia to rozpoczęcie życia z tak zwaną „czystą kartą”.

Jak ogłosić Upadłość Konsumencką w Elblągu?

Kontakt z kancelarią Elbląg

W pierwszym kroku musisz skontaktować się z kancelarią, która zajmie się Twoją sprawą. Możesz napisać do nas. Mamy za sobą setki udanych upadłości. Musimy jednak zebrać od Ciebie wszystkie informacje i dokumenty konieczne do przygotowania wniosku upadłościowego.

Przygotowanie wniosku o upadłość konsumencką w Elbląg

Po zebraniu wszystkich danych, przygotowujemy wniosek i składamy go w imieniu klienta.

Rozpatrzenie upadłości konsumenckiej w Elblągu

W pierwszym etapie upadłościowym, może zdarzyć się tak, że Sąd oddali wniosek lub ogłosi postępowanie upadłościowe właściwe. Jeżeli odrzuci, to nie przejmuj się! Sprawa jeszcze się nie kończy, a nadal trwa i nie jest przegrana. Tak to już po prostu wygląda.

Plan spłaty wierzycieli Elbląg

Po oczekiwaniu rozpatrzenia sprawy przez Sąd wybierany jest syndyk oraz sędzia komisarz. W tej sytuacji, czyli postępowaniu upadłościowym właściwym sprawa kończy się znacznie szybciej, a długi zostają umorzone. Jeżeli jednak wierzyciele przedstawiają swoje wierzytelności, a następnie określana jest ich liczba i majątek dłużnika nie zaspokoił wierzycieli, ustala się plan spłaty.

Umorzenie wierzytelności Elbląg

W momencie kiedy plan spłaty zostanie przygotowany to dochodzi do umorzenia wierzytelności czyli wyczyszczenia wszystkich długów. Dzieje się to wraz z dniem ogłoszenia upadłości konsumenckiej. Wszystkie długi, które powstały przed tym dniem - przestają istnieć.

Upadłość konsumencka Elbląg - Warunki

Jakie warunki musisz spełnić, żeby móc ogłosić upadłość konsumencką? Mieć zadłużenia - co jest oczywiste, ale najważniejsze jest to, że nie możesz ich spłacać przez okres co najmniej 3 miesięcy. Musisz być osobą fizyczną - nie być zarejestrowany jako właściciel firmy. Tyle i aż tyle należy spełnić, by móc spełnić warunki upadłości konsumenckiej.

Zostań partnerem